تبلیغات
هنرهای دستی و آموزش ساخت شمع

هنرهای دستی و آموزش ساخت شمع
 
نویسندگان
ابر برچسب ها
شمع‌های رویائی شمع مایع شمع جامد (معمولی) رنگ کردن موم در تهیه شمع شمع مدل میوه ساخت شمع‌های قالبی شمع‌ با ورقه‌های موم عسل کتاب انواع عطرهای شمع سازی شمع چهل تکه شمع مدل قارچ رنگ‌آمیزی ژل در شمع سازی شمع‌های ظرفی شمع‌های ژله‌ای قدیمی افزاینده‌های موم شمع ژله ای به شکل جام گل شمع ژله‌ای ستاره برفی شمع دو جداره (با گل خشك) دانستنی های ابتدایی شمع سازی شمع هاى زینتى طلایى ترکیه شمع‌های پیچ و برش‌دار ساختن شمع ستونی شكل The شمع‌های شناور روش ذوب كردن موم رنگ ها و شمع سازی Free music download for all peopel dokhtar دختر پسر فیلم افزودن عطر به موم ساخت انواع شمع های ساده بلوغ شمع پودری شمع‌های قالبی قالبهای شمع سازی شمع‌های لایه‌ای عکس شمع یخی شمع‌های دکوپاژ دانلود اصول اولیه شمع سازی لوازم مورد نیاز جهت تهیه شمع هنر شمع‌ سازی ساخت شمع‌های پیچ شمع ژله‌ای فتیله برای شمع سازی انواع سخت‌کننده‌های موم شمع ژله‌ای حبابدار نكات مهم در شمع سازی شمع های رنگی لایه لایه شمع‌ شنی
لینک های مفید
تبلیغات

 شمع چهل تکه

برای ساختن تکه‌های رنگی از روش ساخت شمع‌های ساده که با غوطه‌ور کردن در موم ساخته می‌شوند استفاده کنید و این تکه‌های زمانی جالب و زیبا می‌باشند که از رنگ‌‌های مختلف و شاد استفاده نمائید..

- مواد و لوازم مورد نیاز:
پارافین، رنگ موم در چند رنگ، فیتیله صاف، ظرف برای ذوب کردن موم به روش بن ماری، تیغ موکت‌بری، کاسه کوچک:
۱. قابلمه را پر از آب کنید و روی حرارت قرار دهید و چند قوطی کوچک را در آن قرار داده و در هر کدام یک موم رنگی بریزید، همیشه یک یا دو رنگ روشن را همانند رنگ‌های دیگر انتخاب کنید و ذوب نمائید، به‌خاطر داشته باشید که رنگ‌های طنین‌انداز برای این روش بهتر می‌باشند بنابراین اگر لازم است مقدار کمی از رنگ‌ها را استفاده کنید.
۲. آب را حرارت دهید تا تمام موم رنگی شما ذوب شود یک تکه فیتیله کوتاه (در حدود ۱۵ سانتی‌متر) از فیتیله صاف یا یک فیتیله استفاده شده ببرید.
۳. فیتیله را مانند روش ساختن شمع‌های ساده و غوطه‌ور شده در موم رنگی غوطه‌ور کنید و تکرار کنید تا یک لایه موم ساخته شود و همین کار را با رنگ‌های دیگر هم انجام دهید و تکرار کنید تا لایه موم ساخته شود و تعداد غوطه‌ور کردن در هر رنگ را تغییر دهید تا عرض هر لایه مختلف شود. به غوطه‌ور کردن ادامه دهید و یک در میان در رنگ روشن و رنگ تیره عمل غوطه‌ور کردن را تکرار کنید تا یک شمع به پهنای شمع‌های غوطه‌ور شده یا کمی بزرگ‌تر از آنها ساخته شود.
۴. فیتیله را از یک انتهای موم بکشید، نه به‌طور کامل فقط تا نیمه بکشید، و سعی کنید که زیاد محکم کشیده نشود که بیرون آید.
۵. در یک قابلمه کوچک آب بریزید و حرارت دهید تا به جوش آید و چاقو را در آب جوش بزنید و به این طریق گرم کنید. و از انتهاء بدون فیتیله موم شروع کنید و یک لایه نازک موم را ببرید و فوراً آن‌را روی سطح شمع قرار دهید و این روش را ادامه دهید تا تمام موم به‌صورت برش داده شده روی شمع قرار بگیرد.
۶. باید بعد از غوطه‌‌ور کردن در موم رنگی ذوب شده آخری حدود ۱۵ دقیقه آن‌را آویزان کنید تا سفت شود و این‌کار باعث می‌شود که اغلب موم به اندازه کافی صاف شود (همیشه مقداری از فیتیله را باقی بگذارید تا همان‌طور که به انتهاء موم نزدیک‌ می‌شوید به وسیله فیتیله آن‌را نگه دارید).
۷. به اندازه‌ای که لازم است فیتیله را بیرون بکشید و به بریدن برش‌ها ادامه دهید و آنها را روی شمع قرار دهید تا به‌طور کامل سطح شمع پوشیده شود، برای یک نتیجه بهتر از چندین رنگ موم استفاده کنید و روی شمع بچسبانید.

- قالب‌ شمع‌های چهل تکه:
برای ساختن تکه‌ها از قالب‌های کم‌عمق و کوچک استفاده نمائید و دیگر اینکه می‌‌توانید شمع را مانند شمع‌های ساده و غوطه‌ور شده که در کتاب شماره ۱ شمع‌سازی به‌طور کامل توضیح داده شده است درست کنید و سپس به تکه‌های کوچک ببرید و روی شمع بچسبانید. شمع با موم زده شده هم یکی دیگر از شمع‌های چهل‌ تکه می‌باشد و برای یک نتیجه بهتر و زیباتر می‌توانید تکه‌ها را به هر رنگی که دوست دارید رنگ بزنید. برای چسباندن تکه‌های موم (برای شمع‌های چهل تکه) بر روی شمع یکی از سه روش زیر را به‌کار ببرید:

روش ۱- موم را در قالب بریزید و بگذارید تا به‌طور کامل سفت شود، سپس آن‌را از قالب بردارید. یک بشقاب را روی اجاق گرم قرار دهید. تکه موم را از سمت پشتش به مدتی که فقط یک لایه نازک موم از پشت تکه موم قالب زده ذوب شود در آن قرار داده و به‌سرعت آن‌را روی شمع بچسبانید، و خوب فشار دهید تا در جای خود محکم شود،

روش ۲- موم را در قالب بریزید و بگذارید تا به‌طور کامل سفت شود، سپس از قالب بردارید. مقداری از تراشه‌های موم را در یک قوطی کوچک ذوب کنید و با یک چوب بستنی یا یک قلم‌مو از موم ذوب شده پشت تکه موم قالب‌زده (چهل تکه) بزنید و آن‌را روی شمع بچسبانید و محکم فشار دهید تا در جای خود قرار بگیرد.

روش۳- مقداری از تراشه‌های موم را در یک قوطی کوچک ذوب کنید و موم را در قالب بگذارید تا سفت شود تا بتوانید آن‌را از قالب جدا کنید ولی هنوز گرم و قابل انعطاف باشد. با یک چوب بستنی یا یک قلم مو از موم ذوب شده پشت تکه موم قالب‌زده بزنید و آن‌را روی شمع بچسبانید و در جای خود محکم فشار دهید تا موم سرد شود. اگر می‌خواهید یک تکه بزرگ را روی یک شمع گرد بچسبانید این بهترین روش می‌باشد.
طبقه بندی: آموزش شمع سازی و شمع آرایی،
برچسب ها: دانستنی های ابتدایی شمع سازی، رنگ ها و شمع سازی، افزودن عطر به موم، انواع عطرهای شمع سازی، هنر شمع‌ سازی، انواع سخت‌کننده‌های موم، رنگ کردن موم در تهیه شمع، روش ذوب كردن موم، فتیله برای شمع سازی، نكات مهم در شمع سازی، قالبهای شمع سازی، ساخت شمع‌های قالبی، ساخت انواع شمع های ساده، لوازم مورد نیاز جهت تهیه شمع، اصول اولیه شمع سازی، افزاینده‌های موم، شمع دو جداره (با گل خشك)، شمع جامد (معمولی)، شمع ژله‌ای، شمع‌ با ورقه‌های موم عسل، شمع‌ شنی، شمع مایع، شمع پودری، شمع چهل تکه، شمع‌های دکوپاژ، شمع‌های شناور، شمع یخی، ساخت شمع‌های پیچ، شمع‌های لایه‌ای، شمع های رنگی لایه لایه، شمع ژله‌ای ستاره برفی، شمع‌های پیچ و برش‌دار، شمع‌های قالبی، شمع‌های ظرفی، شمع‌های رویائی، شمع ژله‌ای حبابدار، شمع‌های ژله‌ای قدیمی، شمع مدل میوه، شمع مدل قارچ، ساختن شمع ستونی شكل، شمع ژله ای به شکل جام گل، رنگ‌آمیزی ژل در شمع سازی، شمع هاى زینتى طلایى،
[ جمعه 29 مهر 1390 ] [ 11:53 ق.ظ ] [ حسن ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :